«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի գլխավորությամբ հուլիսի 22-ին Ազգային ժողովում ընդունել են Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարցերով կոմիտեի (AFET) նախագահ Դեյվիդ Մքալիսթերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը եւ արձանագրվել մի շարք ուղղություններով Հայաստանի առաջատար արդյունքներն Արեւելյան գործընկերության երկրների շարքում:
Անդրադարձ է կատարվել խորհրդարանական աշխատանքների ընթացքին եւ նշվել, որ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով Հայաստանում ժողովուրդը հաստատել է իր աներկբա իշխանությունը:
Արձանագրվել է, որ իշխող մեծամասնությունը հանձնառու է ամրապնդելու եւ զարգացնելու ժողովրդավարական ինստիտուտները Հայաստանում` ունենալով քաղաքացիների ամուր աջակցությունը:

On July 22, the deputies of the Civil Contract Faction led by the Head of the Faction Hayk Konjoryan received the Delegation led by the Chair of the European Parliament’s Committee on Foreign Affairs (AFET) David McAllister.
During the meeting the procedure of the democratic reforms in Armenia was discussed, and the leading results of Armenia among the Eastern Partnership countries in a number of directions were recorded.
A reference was made to the parliamentary work procedure, and it was noted that according to the parliamentary elections, the people of Armenia established its absolute power.
It was registered that the ruling majority is committed to strengthening and developing the democratic institutes in Armenia, having the citizens’ firm support.